Maailma Tolliorganisatsiooni IT konverents ja näitus toimus 2012. aastal Tallinnas

Maailma Tolliorganisatsioon (WCO) korraldas koostöös Maksu- ja Tolliametiga 6.-8. juunil 2012. aastal Tallinnas oma iga-aastase IT konverentsi ja näituse „Tuleviku toll". Konverentsil arutati, kuidas saab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia muuta tolli ja teiste piiriületusega seotud huvigruppide (erasektor ning teised valitsusasutused) põhitegevusi. Kolmepäevase konverentsi tulipunktis oli infotehnoloogia roll piiriüleses kaubanduses.

Konverents keskendus infotehnoloogiliste lahenduste leidmisele tolli töös – kuidas saab infotehnoloogia toetada tolli oma põhitegevuse korraldamisel ja kaasa aidata legaalse kauba vabale liikumisele. WCO on iga-aastaste konverentside korraldamisega pannud aluse unikaalsele foorumile, kus maailma erinevate riikide tolliadministratsioonide esindajad ja eraettevõtjad kohtuvad, et arutada tuleviku arenguid ning infotehnoloogia rolli tolli igapäevatöös. Konverentsil arutati muuhulgas järgmisi teemasid:

  • tuleviku tolliadministratsioon
  • ärikorralduse muutmine
  • piiriületuse tõhustamine läbi ametkondade koostöö
  • kaupade kodeerimine
  • küberkuritegevus
  • hanked jt piiriületust ja kaupade liikumist puudutavad teemad

Konverentsil osales orienteeruvalt 500 külalist ligi 100 erinevast riigist, sh rohkearvuliselt erinevaid IT alal tegutsevaid firmasid, kes osalesid näitusel. Osalejate hulgas oli lisaks IT sektorile palju eri riikide kõrgeid tolliametnikke, logistikasektori esindajaid ja selles valdkonnas konsulteerimisega tegelevaid isikuid maailma eri paigust. 2012. aasta üritus oli esmakordne selles osas, et lisaks inglis- ja prantsuskeelsele sünkroontõlkele toimus paralleelselt tõlge ka vene keelde.

Konverentse on varasemalt korraldatud maailma erinevais paigus – Brüsselis, Johannesburgis, Kuala Lumpuris, Istanbulis, Bangaloreis, Veracruzis, Seoulis, Marrakeshis, Dublinis, Seattle’s. Sel aastal Tallinnas toimunud konverents ja näitus oli WCO jaoks esimene kord korraldada IT konverents Kesk- ja Ida-Euroopa regioonis. Täpsemalt öeldes oli see esimene kord pärast 2002. aastat, kui konverents toimub Euroopa mandriosas.

Lisainfot leiab siit: https://www.eiseverywhere.com/ehome/index.php?eventid=32812

 Tagasi | Üles