Aktsiisikaupade tollijärelevalve infosüsteemi JVIS muudatus alates 1. märtsist 2012

Ühetaoliseks töökorralduseks ja töökoormuse ühtlustamiseks viiakse alates 1. märtsist 2012 juhtprojekti korras Põhja MTK piirkonna eelteated ja taotlused menetlemiseks Lääne MTK-sse (loodavasse JVISi kompetentsikeskusesse). Seoses sellega on alates 1. märtsist 2012 järelevalve alla jätmise eelteate ja taotluse lahtrist „Järelevalve tolliasutus” eemaldatud klassifikaator „Veose teeninduskoht“. Nimetatud lahtris kuvatakse edaspidi kolme tolliasutust: Lääne, Ida ja Lõuna liikuvkontrollitalitust. Kõikidel Põhja maksu- ja tollikeskuse piirkonna ettevõtetel tuleb järelevalve tolliasutuseks valida Lääne liikuvkontrollitalitus.

Sihttolliasutuse lahtris muudatusi ei esine. Veose teeninduskoht jääb sihttolliasutusena alles ning kui aktsiisikaup liigub Põhja maksu- ja tollikeskuse piirkonda, tuleb sihttolliasutuseks valida Veose teeninduskoht.

Taotluse kinnitamiseks asendustoimingul tuleb Põhja MTK piirkonna kauba saajal pöörduda lähimasse teenindusbüroosse või
-kohta. Protsessi kiirendamiseks võiks kauba saaja eelnevalt ühendust võtta JVISi kompetentsikeskusega (tel 676 3291), teatades sinna taotluse numbri. Sellisel juhul on taotluse väljatrükk teenindusbüroosse pöördudes juba olemas.Tagasi | Üles